Tripp Lite N238-001-WH-TF Toolless Cat6/5e Keystone Jack - White, TAA
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N238-001-WH-TF
- EAN: 0037332160614 0373321606146
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Connector 1 | RJ45 F |
| Connector 2 | 110 IDC |
| Certification | TAA, RoHS |
| Packaging data | |
| Package width | 81.3 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 99.1 mm |
| Package weight | 10 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | Taiwan |
| Master (outer) case width | 299.7 mm |
| Master (outer) case length | 134.6 mm |
| Master (outer) case height | 76.2 mm |
| Master (outer) case gross weight | 640 g |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332160611 |