Tripp Lite N238-025-BL Cat6/Cat5e 110 Style Punch Down Keystone Jack - Blue, 25-Pack, TAA
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N238-025-BL
- EAN: 0037332187840
Offer details
Description
UTP Cat6 22-24 AWG solid cable
Specifications
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 199.9 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 178.1 mm |
| Package weight | 220 g |
| Technical details | |
| Ports quantity | 1 |
| Product colour | Blue |
| Cable type | Cat6/Cat5e |
| Cable connection | RJ-45 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332187847 |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 358.1 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12.2 kg |
| Master (outer) case length | 419.1 mm |
| Master (outer) case height | 360.7 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Taiwan |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 358.1 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12.2 kg |
| Master (outer) case length | 419.1 mm |
| Master (outer) case height | 360.7 mm |