Tripp Lite N238-001-BL Cat6/Cat5e 110 Style Punch Down Keystone Jack - Blue, TAA
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N238-001-BL
- EAN: 0037332143754 0373321437542
Offer details
Description
UTP Cat6 22-24 AWG solid cable
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Sockets quantity | 1 |
| Socket type | RJ-45 |
| Technical details | |
| Sockets quantity | 1 |
| Socket type | RJ-45 |
| Product colour | Blue |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332143751 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Features | |
| Sockets quantity | 1 |
| Socket type | RJ-45 |
| Design | |
| Product colour | Blue |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 101.6 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package weight | 10 g |
| Packaging data | |
| Package width | 101.6 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package weight | 10 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 304.8 mm |
| Master (outer) case length | 134.6 mm |
| Master (outer) case height | 76.2 mm |
| Master (outer) case gross weight | 640 g |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Country of origin | Taiwan |