Tripp Lite SRCABLEVRT12 SmartRack 12-in. (30.48 cm) Width High Capacity Vertical Cable Manager - Double finger duct with cover
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SRCABLEVRT12
- EAN: 0037332161284 0373321612840 07 ...1612840 0718908688908more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 637.5 mm |
| Package height | 121.9 mm |
| Package depth | 660.4 mm |
| Package weight | 14.2 kg |
| Width | 327.7 mm |
| Weight | 4.17 kg |
| Height | 621 mm |
| Depth | 152.9 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 637.5 mm |
| Package height | 121.9 mm |
| Package depth | 660.4 mm |
| Package weight | 14.2 kg |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 637.5 mm |
| Master (outer) case length | 660.4 mm |
| Master (outer) case height | 121.9 mm |
| Master (outer) case gross weight | 14.2 kg |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 4.17 kg (9.2 lbs) |