Tripp Lite SRCABLEDUCTVRT SmartRack 6 ft. (1.83 m) Vertical Cable Manager - Double finger duct with cover & toolless mounting
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SRCABLEDUCTVRT
- EAN: 0037332140685 0151903607596 50 ...3607596 5054629793886 7426901242296 0163120460663 0373321406852 0132017905518 1320010369584 0803982785190 0763615985352more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Smartrack 6 Ft, (1,83 M) |
SRCABLEDUCTVRT | |||
|
Smart Rack Enclosure 6ft Vertical Cable Manager Dbl Finger Duct |
10014301 | |||
|
VERTICAL CABLE MANAGER 6 FEET |
CE98484 | |||
|
SmartRack 6 ft. (1.83 m) Vertical Cable Manager - Double finger duct with cover & toolless mounting |
TLRAK0050 | |||
|
Rack Enclosure Cabinet 6ft VRT Cable Manager Dbl Finger Duct - Rack cable management duct with cover View on InTouch |
7413112 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 140 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package depth | 875 mm |
| Package weight | 3.29 kg |
| Width | 103.1 mm |
| Weight | 1.81 kg |
| Height | 51.8 mm |
| Depth | 866.9 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 140 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package depth | 875 mm |
| Package weight | 3.29 kg |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332140682 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 309.9 mm |
| Master (outer) case length | 895.1 mm |
| Master (outer) case height | 360.9 mm |
| Master (outer) case gross weight | 32.9 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |