Tripp Lite SRCABLERING2U SmartRack 2U Horizontal Cable Manager - Flexible ring type
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SRCABLERING2U
- EAN: 0037332140678 0806291857251 07 ...1857251 0770942674125 0778890689048 5054629944301 0373321406784 0151903607626more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 109.2 mm |
| Package height | 109.2 mm |
| Package depth | 508 mm |
| Package weight | 770 g |
| Width | 99.1 mm |
| Weight | 680 g |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 45 mm |
| Depth | 485.9 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 109.2 mm |
| Package height | 109.2 mm |
| Package depth | 508 mm |
| Package weight | 770 g |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332140675 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 487.7 mm |
| Master (outer) case length | 523.2 mm |
| Master (outer) case height | 363.2 mm |
| Master (outer) case gross weight | 10.6 kg |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |