Tripp Lite U026-20M USB 2.0 Active Extension Repeater Cable (A M/F), 20M (65.61 ft.)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U026-20M
- EAN: 0037332167668 0373321676682 07 ...1676682 0731215354694 0163120470563 0780746428923 5057103005086more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Country of origin | China |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Cable length | 20 m |
| Connector contacts plating | Gold |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Grey |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 20 m |
| Package width | 269.2 mm |
| Package depth | 2.5 mm |
| Package height | 231.1 mm |
| Package weight | 680 g |
| Packaging data | |
| Package width | 269.2 mm |
| Package depth | 2.5 mm |
| Package height | 231.1 mm |
| Package weight | 680 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 2.99 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 398.8 mm |
| Master (outer) case length | 2.5 mm |
| Master (outer) case height | 350.5 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332167665 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332167665 |
| Compliance certificates | RoHS |