Tripp Lite SRSHELF2PDP SmartRack 2U Cantilever Fixed Shelf (60 lbs / 27.2 kgs capacity; 21 in. / 533.4 mm Deep)
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: SRSHELF2PDP
- EAN: 0037332179333 0373321793334 50 ...1793334 5057103107858more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack shelf |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 490.2 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package depth | 556.3 mm |
| Package weight | 3.36 kg |
| Width | 482.6 mm |
| Weight | 2.63 kg |
| Height | 88.9 mm |
| Depth | 533.4 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 490.2 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package depth | 556.3 mm |
| Package weight | 3.36 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332179330 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 508 mm |
| Master (outer) case length | 1117.6 mm |
| Master (outer) case height | 711.2 mm |
| Master (outer) case gross weight | 19.3 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |