Tripp Lite SREXTENDER SmartRack Rack Enclosure Extension Frame - Increases rack external & maximum mounting Deep
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: SREXTENDER
- EAN: 0037332146533 0373321465330
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 48U |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 221 mm |
| Package height | 215.9 mm |
| Package depth | 1193.8 mm |
| Package weight | 22.7 kg |
| Width | 601.7 mm |
| Weight | 22.7 kg |
| Height | 2216.2 mm |
| Depth | 199.4 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 221 mm |
| Package height | 215.9 mm |
| Package depth | 1193.8 mm |
| Package weight | 22.7 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 221 mm |
| Master (outer) case length | 1193.8 mm |
| Master (outer) case height | 215.9 mm |
| Master (outer) case gross weight | 22.7 kg |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |