Tripp Lite PLC19RD Plug-Lock Inserts (C20 power cord to C19 outlet), Red, 100 pack
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: PLC19RD
- EAN: 5054629718605 5054484555599 03 ...4555599 0373321797530 0037332179753 0995435197756 5054533555594more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Material | Nylon |
| Product colour | Red |
| Weight & dimensions | |
| Width | 36.1 mm |
| Depth | 26.9 mm |
| Height | 32.8 mm |
| Package width | 325.1 mm |
| Package height | 90.2 mm |
| Package depth | 217.9 mm |
| Package weight | 430 g |
| Packaging data | |
| Package width | 325.1 mm |
| Package height | 90.2 mm |
| Package depth | 217.9 mm |
| Package weight | 430 g |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332179750 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 475 mm |
| Master (outer) case length | 350 mm |
| Master (outer) case height | 245.1 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.95 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 83014090 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332179750 |