Tripp Lite PLC19BK Plug-Lock Inserts (C20 power cord to C19 outlet), Black, 100 pack
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: PLC19BK
- EAN: 0037332179739 0373321797394 00 ...1797394 0041218549905 0957775482626more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Plug-Lock Inserts (C20 Power |
PLC19BK | |||
|
INCHPlug-lock Inserts keep C20 power cords solidly connected to C19 outlets BLACK color Package of 100 INCH |
10069751 | |||
|
Plug-Lock Inserts (C20 power cord to C19 outlet), Black, 100 pack |
TLCBL0829 | |||
| Tech Data - Sweden |
Tripp Lite PDU Plug Lock Connector C20 Power Cord to C19 Outlet Black 100pk - Kabelborttagningslås - svart |
7350523 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Material | Nylon |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 36.1 mm |
| Depth | 26.9 mm |
| Height | 32.8 mm |
| Package width | 312.4 mm |
| Package height | 88.9 mm |
| Package depth | 215.9 mm |
| Package weight | 320 g |
| Packaging data | |
| Package width | 312.4 mm |
| Package height | 88.9 mm |
| Package depth | 215.9 mm |
| Package weight | 320 g |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332179736 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 475 mm |
| Master (outer) case length | 350 mm |
| Master (outer) case height | 245.1 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.95 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 83014090 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332179736 |