Tripp Lite P142-000-UP HDMI Right Angle Up Adapter/Coupler (M/F), 4K @ 60Hz
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P142-000-UP
- EAN: 0037332164698 0373321646982 07 ...1646982 0780746615187more
Offer details
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 | HDMI |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 99.1 mm |
| Package height | 134.6 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package weight | 10 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 150 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 190.5 mm |
| Master (outer) case length | 12.7 mm |
| Master (outer) case height | 299.7 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332164695 |
| Harmonized System (HS) code | 8536.69.8000 |