Tripp Lite P134-000-DVI-V2 DisplayPort 1.2 to DVI Compact Adapter Video Converter (M/F)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P134-000-DVI-V2
- EAN: 0037332187550 5057103106738
Offer details
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | DVI-I |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 17.28 Gbit/s |
| Country of origin | Vietnam |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 38.1 mm |
| Weight | 30 g |
| Height | 20.1 mm |
| Depth | 41.9 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 99.1 mm |
| Package height | 149.9 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package weight | 30 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Country of origin | Vietnam |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Country of origin | Vietnam |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 260 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case width | 160 mm |
| Master (outer) case length | 25.4 mm |
| Master (outer) case height | 240 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332187557 |
| Harmonized System (HS) code | 8471.80.1000 |