Tripp Lite U324-010 USB 3.0 SuperSpeed Extension Cable (A M/F), Blue, 10 ft. (3.05 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U324-010
- EAN: 0112840341721 0642125287869 06 ...5287869 0617407364835 0807320271697 0666670001534 0808736526593 0115970790803 0037332158093 0373321580934 0640206652452more
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Country of origin | Vietnam |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Cable length | 3.05 m |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Blue |
| Connector gender | Male/Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3.05 m |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 130 g |
| Packaging data | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 130 g |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Country of origin | Vietnam |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 1.34 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case width | 350.5 mm |
| Master (outer) case length | 25.4 mm |
| Master (outer) case height | 401.3 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332158090 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332158090 |
| Compliance certificates | RoHS |