Tripp Lite T012-001-K Multi-Function Cable Tester with Wire Tracker and Tone Generator
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: T012-001-K
- EAN: 0037332189912
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supported connectors | BNC, RJ-11, RJ-45 |
| Test type | Short circuit testing |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Storage pouch | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45), Phone (RJ-11) |
| Manual | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 550 g |
| Package width | 246.9 mm |
| Package height | 46 mm |
| Package depth | 150.1 mm |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 550 g |
| Package width | 246.9 mm |
| Package height | 46 mm |
| Package depth | 150.1 mm |
| Technical details | |
| Supported connectors | BNC, RJ-11, RJ-45 |
| Test type | Short circuit testing |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332189919 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 6 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 480.1 mm |
| Master (outer) case length | 279.9 mm |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332189919 |