Tripp Lite SRXUPANEL 19 in. Blanking Panel Kit, 4 Pieces
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: SRXUPANEL
- EAN: 0037332188427
Offer details
Related Products
Description
Constructed from heavy-duty cold-rolled steel in a durable black powder-coat finish to match most rack enclosures, the SRXUPANEL includes four blanking panels in different sizes: 1U, 2U, 4U and 8U. This gives you the flexibility to close off up to 15U in rack space in different configurations as needed. Just attach the desired panels to the rack’s front vertical mounting rails using the included hardware.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 359.9 mm |
| Package height | 480.1 mm |
| Package depth | 35.1 mm |
| Package weight | 3.74 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 359.9 mm |
| Package height | 480.1 mm |
| Package depth | 35.1 mm |
| Package weight | 3.74 kg |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332188424 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 760 mm |
| Master (outer) case length | 359.9 mm |
| Master (outer) case height | 499.9 mm |
| Master (outer) case gross weight | 24 kg |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |