Tripp Lite N846-01M-24-P 100G MTP/MPO Multimode OM3 Plenum-Rated Fiber Optic Cable (CXP), 24 Fiber, 100GBASE-SR10, Push/Pull Tabs, Aqua, 1 m
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N846-01M-24-P
- EAN: 0037332173799 0373321737994
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | MTP |
| Connector 2 | MTP |
| Cable length | 0.91 m |
| Core diameter | 50 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Fibre optic type | OM3 |
| Wavelengths supported | 850 nm |
| Harmonized System (HS) code | 8544.70.0000 |
| Product colour | Black, Turquoise |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Country of origin | China |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 20 g |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332173796 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.91 m |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 20 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 149.9 mm |
| Master (outer) case length | 101.6 mm |
| Master (outer) case height | 185.4 mm |
| Master (outer) case gross weight | 280 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332173796 |