Tripp Lite N484-01U Copper/Fiber Enclosure for 4 High-Density Cassettes, 1U
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N484-01U
- EAN: 0037332187239
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ports quantity | 2 |
| Cable types supported | Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Design | |
| Mounting | Rack mounting |
| Material | Copper, Fiber |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Rack capacity | 1U |
| Certification | REACH |
| Certificates | |
| Certification | REACH |
| Weight & dimensions | |
| Width | 540 mm |
| Weight | 2.04 kg |
| Height | 44.4 mm |
| Depth | 482.6 mm |
| Package weight | 2.9 kg |
| Package width | 541 mm |
| Package height | 380 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.9 kg |
| Package width | 541 mm |
| Package height | 380 mm |
| Package depth | 89.9 mm |
| Features | |
| Mounting | Rack mounting |
| Material | Copper, Fiber |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Certification | REACH |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 3.3 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case width | 560.1 mm |
| Master (outer) case length | 400 mm |
| Master (outer) case height | 500.1 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332187236 |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85371098 |