Tripp Lite N252-048-1U 48-Port 1U Rack-Mount Cat6/Cat5 High Density 110 Patch Panel, 568B, RJ45 Ethernet, TAA
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N252-048-1U
- EAN: 0037332151735 0151903068557 03 ...3068557 0373321517350 0521227109845 0691589532688 0763615934206 0885920108131 0151903670514more
Offer details
Description
UTP Cat6 22-24 AWG solid cable
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ports quantity | 48 |
| Connector(s) | RJ-45 |
| Cable types supported | Cat6, Cat6a, Cat6e |
| Design | |
| Mounting | Rack mounting |
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 1U |
| Certification | TAA, GSA |
| Certificates | |
| Certification | TAA, GSA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482.6 mm |
| Weight | 1.45 kg |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 84.1 mm |
| Package weight | 1.8 kg |
| Package width | 495.3 mm |
| Package height | 50.8 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.8 kg |
| Package width | 495.3 mm |
| Package height | 50.8 mm |
| Package depth | 94 mm |
| Features | |
| Mounting | Rack mounting |
| Product colour | Black |
| Certification | TAA, GSA |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 19 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 530.9 mm |
| Master (outer) case length | 304.8 mm |
| Master (outer) case height | 270 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332151732 |
| Country of origin | Taiwan |
| Harmonized System (HS) code | 85371098 |