Tripp Lite UR050-001-24G Universal Reversible USB 2.0 Cable, 28/24AWG (Reversible A to 5Pin Micro B M/M), 1 ft. (0.31 m)
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: UR050-001-24G
- EAN: 0037332186140 0373321861408
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 0.3 m |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.3 m |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 40 g |
| Packaging data | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 40 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 2.54 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 231.1 mm |
| Master (outer) case length | 274.3 mm |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332186147 |
| Other features | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332186147 |