Tripp Lite U328-036 USB 3.0 SuperSpeed Active Repeater Cable (A to B M/M), 36 ft. (10.97 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U328-036
- EAN: 0796594022817 0037332181848 03 ...2181848 0373321818488more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB B |
| Cable length | 11 m |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 11 m |
| Package width | 269.2 mm |
| Package depth | 0.3 mm |
| Package height | 231.1 mm |
| Package weight | 540 g |
| Packaging data | |
| Package width | 269.2 mm |
| Package depth | 0.3 mm |
| Package height | 231.1 mm |
| Package weight | 540 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 2.81 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 350.5 mm |
| Master (outer) case length | 0.3 mm |
| Master (outer) case height | 398.8 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332181845 |
| Other features | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332181845 |
| Compliance certificates | RoHS |