Tripp Lite SRSWITCHDUCT SmartRack Side Airflow Ducting Kit for Network Switches
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SRSWITCHDUCT
- EAN: 0037332182333 0373321823338
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Certification | EIA-310-E |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 724.9 mm |
| Package height | 564.9 mm |
| Package depth | 214.9 mm |
| Package weight | 8.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 724.9 mm |
| Package height | 564.9 mm |
| Package depth | 214.9 mm |
| Package weight | 8.5 kg |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332182330 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 680 mm |
| Master (outer) case length | 749.8 mm |
| Master (outer) case height | 590 mm |
| Master (outer) case gross weight | 34 kg |
| Products per master (outer) case | 3 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |