Tripp Lite SRCOOLMVKIT SmartRack Magnetic Vinyl Kit for Rack Airflow Management
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: SRCOOLMVKIT
- EAN: 0037332255037 0037332206367
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Hardware kit |
| Rack capacity | 19U |
| Product colour | Black |
| Easy mounting | Yes |
| Country of origin | United States |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 480.1 mm |
| Package height | 15.2 mm |
| Package depth | 520.7 mm |
| Package weight | 3.18 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 480.1 mm |
| Package height | 15.2 mm |
| Package depth | 520.7 mm |
| Package weight | 3.18 kg |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 160 mm |
| Master (outer) case length | 538.5 mm |
| Master (outer) case height | 505.5 mm |
| Master (outer) case gross weight | 21 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8505.19.1000 |