Tripp Lite RELAYIOCARD Programmable Relay I/O Card
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: RELAYIOCARD
- EAN: 0999900074054 0373321464104 07 ...1464104 0763615966597 0037332146410 0729198355654more
Offer details
Related Products
Description
*NOTE: SmartPro UPS systems including SMART1050SLT, SMART1500SLT, SMART2200RMXL2U, SMX1050SLT, SMART3000SLT, SMART2200SLT, SMART2200NAFTA, SMART2600RM2U, SMART3000RM2U, SMART1500CRMXL, SMART750XLa, SMX2200XLRT2U and SMX3000XLRT2UA. Supported SmartPro systems must run UPS protocol 3008 or above. Works with most SmartOnline series models except the following; SU3000RTXL2U, SUINT3000RTXL2U, SUINT1000LCD2U, SUINT1500LCD2U, SUINT2200LCD2U, SUINT3000LCD2U and SU3000LCD2UHV.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Green |
| Certification | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 70 g |
| Package width | 44.4 mm |
| Package weight | 270 g |
| Package height | 152.4 mm |
| Package depth | 157.5 mm |
| Technical details | |
| Weight | 70 g |
| Certification | RoHS |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case width | 167.6 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.27 kg |
| Master (outer) case length | 325.1 mm |
| Master (outer) case height | 276.9 mm |
| Package width | 44.4 mm |
| Package weight | 270 g |
| Package height | 152.4 mm |
| Package depth | 157.5 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332146417 |
| Design | |
| Product colour | Green |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case width | 167.6 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.27 kg |
| Master (outer) case length | 325.1 mm |
| Master (outer) case height | 276.9 mm |