Tripp Lite P776-019 USB (2-in-1) Cable Kit for NetDirector KVM Switch B020-Series and KVM B022-Series, 19 ft. (5.79 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P776-019
- EAN: 0037332147080 0373321470808 01 ...1470808 0168141482922 0037332147370more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Cable length | 5.79 m |
| Connector 2 | HD15, USB A |
| Connector 1 | HD15 |
| Product colour | Black |
| Connector gender | Male/Male |
| Country of origin | China |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Weight | 410 g |
| Package width | 152.4 mm |
| Package height | 12.7 mm |
| Package depth | 203.2 mm |
| Package weight | 410 g |
| Ports & interfaces | |
| Connector 2 | HD15, USB A |
| Connector 1 | HD15 |
| Connector gender | Male/Male |
| Features | |
| Country of origin | China |
| Cable length | 5.79 m |
| Weight | 410 g |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 5.79 m |
| Weight | 410 g |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 20037332147084 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Package depth | 203.2 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 332.7 mm |
| Master (outer) case length | 447 mm |
| Master (outer) case height | 215.9 mm |
| Master (outer) case gross weight | 16.3 kg |
| Products per master (outer) case | 35 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 20037332147084 |