Tripp Lite P568-003-FL High-Speed HDMI Flat Cable, Digital Video with Audio, UHD 4K (M/M), Black, 3 ft. (0.91 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P568-003-FL
- EAN: 0373321379682 0037332137968
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.91 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| HDMI version | 1.3 |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported video modes | 1080p |
| HDCP | Yes |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 60 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 60 g |
| Other features | |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332137965 |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 670 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case width | 350.5 mm |
| Master (outer) case length | 25.4 mm |
| Master (outer) case height | 398.8 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332137965 |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |