Tripp Lite P312-001 3.5mm Mini Stereo Audio Cable for Microphones, Speakers and Headphones (M/M), 1 ft. (0.31 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P312-001
- EAN: 0037332183941 0373321839414
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.3 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 228.6 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 177.8 mm |
| Package weight | 10 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 228.6 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 177.8 mm |
| Package weight | 10 g |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 355.6 mm |
| Master (outer) case length | 25.4 mm |
| Master (outer) case height | 304.8 mm |
| Master (outer) case gross weight | 140 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332183948 |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |