Tripp Lite P120-000 DVI to VGA Video Adapter (DVI-A to HD15 M/F)
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: P120-000
- EAN: 6213759715741 0151903475553 07 ...3475553 0711938982428 0662774027517 0373320968764 0012303783313 0617407346428 0182682312470 0806291817347 0037332096876 0033585576103 5057454765691 6240534047469 5715063368947more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | VGA |
| Connector 1 | DVI-I |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 101.6 mm |
| Package height | 12.7 mm |
| Package depth | 127 mm |
| Package weight | 50 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 410 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 254 mm |
| Master (outer) case length | 304.8 mm |
| Master (outer) case height | 25.4 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332096873 |
| Harmonized System (HS) code | 8536.69.8000 |