Tripp Lite N520-15M Duplex Multimode 50/125 Fiber Patch Cable (LC/LC), 15M (50 ft.)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N520-15M
- EAN: 0037332119490 0163120449804 00 ...0449804 0031112597546 5057103026005 0373321194902more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | LC |
| Cable length | 15 m |
| Full duplex | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 8544.70.0000 |
| Product colour | Orange |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Cable length | 15 m |
| Package width | 162.6 mm |
| Package depth | 165.1 mm |
| Package height | 12.7 mm |
| Package weight | 90 g |
| Packaging data | |
| Package width | 162.6 mm |
| Package depth | 165.1 mm |
| Package height | 12.7 mm |
| Package weight | 90 g |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332119497 |
| Other features | |
| Core / cladding diameter | 50/125 µm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 180.3 mm |
| Master (outer) case length | 182.9 mm |
| Master (outer) case height | 203.2 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332119497 |