Tripp Lite N492-08S-ST High-Density Fiber Adapter Panel (MMF/SMF), 8 ST Simplex Connectors, Black
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N492-08S-ST
- EAN: 0037332202963
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 139.7 mm |
| Package depth | 53.3 mm |
| Package height | 35.6 mm |
| Package weight | 230 g |
| Technical details | |
| Ports quantity | 8 |
| Dimensions (WxDxH) | 129.54 x 30.48 x 30.48 mm |
| Product colour | Black |
| Cable connection | ST |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332202960 |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 370.8 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.72 kg |
| Master (outer) case length | 160 mm |
| Master (outer) case height | 66 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 370.8 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.72 kg |
| Master (outer) case length | 160 mm |
| Master (outer) case height | 66 mm |