Tripp Lite N490-016-LCLC 16-Port Fiber Patch Panel, 1U (LC/LC), Multimode or Singlemode
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N490-016-LCLC
- EAN: 0037332135360 0521227135639 07 ...7135639 0763615935166 1320010368549 0373321353606 0806291829227 0163120449750 0168141526800 0141291068789more
Offer details
Description
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ports quantity | 16 |
| Connector(s) | LC |
| Design | |
| Mounting | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482.6 mm |
| Height | 43.4 mm |
| Depth | 31.8 mm |
| Package weight | 590 g |
| Package width | 76.2 mm |
| Package height | 71.1 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 590 g |
| Package width | 76.2 mm |
| Package height | 71.1 mm |
| Package depth | 497.8 mm |
| Features | |
| Mounting | Rack mounting |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 7.44 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 609.6 mm |
| Master (outer) case length | 457.2 mm |
| Master (outer) case height | 304.8 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 20037332135364 |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85371098 |