Tripp Lite N062-024-KJ-SH 24-Port 1U Rack-Mount Shielded Blank Keystone/Multimedia Patch Panel, RJ45 Ethernet, USB, HDMI, Cat5e/6
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N062-024-KJ-SH
- EAN: 0037332193612
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ports quantity | 24 |
| Cable types supported | Cat5e, Cat6 |
| Design | |
| Mounting | Rack mounting |
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Cable connection | RJ45, USB, HDMI |
| Rack capacity | 1U |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482.6 mm |
| Weight | 270 g |
| Height | 83.8 mm |
| Depth | 12.7 mm |
| Package weight | 1.09 kg |
| Package width | 157.5 mm |
| Package height | 55.9 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.09 kg |
| Package width | 157.5 mm |
| Package height | 55.9 mm |
| Package depth | 500.4 mm |
| Features | |
| Mounting | Rack mounting |
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Cable connection | RJ45, USB, HDMI |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 9.07 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 332.7 mm |
| Master (outer) case length | 513.1 mm |
| Master (outer) case height | 304.8 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332193619 |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85371098 |