Neomounts KEYB-V100RACK Keyboard/mouse shelf connector
Trade Prices
Distributor Product SKU Stock Updated Price
EET
Connector Plate for keyboard
KEYB-V100RACK Register free see stock
Ingram Micro
KEYBOARD MOUSE HOLDER CONNECT
CB16304
TD Synnex UK
KEYB-V100RACK - Mounting component (connector plate) - for keyboard / mouse - silver
View on InTouch open_in_new
Description
The Neomounts connector, model KEYB-V100RACK is the ideal tool to combine Neomounts console mounts, KEYB-V050 and KEYB-V100 with flat screen mounts. This mount is a great choice when keyboards, mice and monitors need to be combined on one wall-, ceiling-, or desk mount.This connector includes VESA 75x75 and 100x100mm to fit ant mount possible.
All installation material is included with the product.
Specifications
Mounting
Adjustable widthYes
Panel mounting interface100 x 100,75 x 75 mm
Product colourSilver
Width adjustment range0 - 120 mm
Height adjustment range0 - 400 mm
Features
VESA mountingYes
Adjustable widthYes
Product colourSilver
Housing materialSteel
Maximum VESA mount100 x 100 mm
Technical details
Package net weight1 kg
Country of originNetherlands
Weight & dimensions
Width120 mm
Height400 mm
Package weight1 kg
Package width345 mm
Package height260 mm
Package depth145 mm
Packaging data
Package weight1 kg
Package width345 mm
Package height260 mm
Package depth145 mm