LG 22M45HQ-B computer monitor 54.6 cm (21.5") 1920 x 1080 pixels Full HD LED Black
  • Brand: LG
  • Category:
  • SKU: 22M45HQ-B
  • EAN: 8806084529220 5053959387703 50 ...9387703 5054230644799 5054484596851 8806084529206more
21.5", TN LED, 1920 x 1080, 16:9, 250cd/m², 5000000:1, 5ms, 170°/160°, 16.7 M, VGA, HDMI
Trade Prices
Distributor Product SKU Stock Updated Price
CCI Distribution
22" Wide LED Dual Smart Monitor
74516 Register free see stock
Description
LED MONITOR
FAST RESPONSE TIME
READER MODE
DUAL SMART SOLUTION
This solution allows simple set up of Dual Monitor, Dual Taskbar and Dual Web.
SUPER ENERGY SAVING
Specifications
Display
DisplayLED
HDCPYes
Display brightness (typical)250 cd/m²
Native aspect ratio16:9
Display number of colours16.78 million colours
Display technologyLED
Contrast ratio (dynamic)5000000:1
Viewing angle, horizontal170°
Viewing angle, vertical160°
Pixel pitch0.248 x 0.248 mm
Aspect ratio16:9
3DNo
HD typeFull HD
Supported graphics resolutions1920 x 1080 (HD 1080)
Supported video modes1080p
Display resolution1920 x 1080 pixels
Response time5 ms
Display diagonal54.6 cm (21.5")
Contrast ratio (typical)1000:1
Panel typeTN
Multimedia
Built-in speaker(s)No
Built-in cameraNo
TV tuner integratedNo
Design
Feet colourBlack
Product colourBlack
Ports & interfaces
VGA (D-Sub) ports quantity1
DVI portNo
HDMI ports quantity1
HDCPYes
Headphone outputs1
Headphone connectivity3.5 mm
DC-in jackYes
Ergonomics
VESA mountingYes
Cable lock slotNo
Panel mounting interface75 x 75 mm
LED indicatorsPower
Tilt angle range3 - 20°
On Screen Display (OSD)Yes
Plug and PlayYes
Height adjustmentNo
Tilt adjustmentYes
On/off switchYes
Power
AC input voltage100 - 240 V
Power consumption (standby)0.3 W
Power consumption (typical)21 W
Power consumption (off)0.3 W
Weight & dimensions
Width (with stand)509 mm
Depth (with stand)188 mm
Height (with stand)416 mm
Width (without stand)509 mm
Height (without stand)316 mm
Depth (without stand)60 mm
Weight (without stand)2.2 kg
Packaging data
Cables includedAC
AC adapter includedYes
Sustainability
Sustainability certificatesEPEAT Gold
Technical details
TouchscreenNo
Other features
Width (without stand)509 mm
Height (without stand)316 mm
Depth (without stand)60 mm