Kensington Contour™ Pro Laptop Case - 17"/43.2cm
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: 62340
- EAN: 0085896623403 0641438543396 06 ...8543396 0640206601986 0791836702014 0591516887679 5054533045378 0809385141847 0172302612691 0801593237978 0168141367007 0823019651847 0809185292145 0999994107249 0800011281067 7612392141785 7330381334474 0132018217610 0804993500970 0806792039286 0820294260917 0809302021245 0806291818573 4923123101644 0163120545568 5054484045373 50085896623408 5907176132946 0872182616412 5008589662348 0680808274225 7426900914996 5051395330406 0858966234034 0642125167017 0874511531007 0617407424867 5707119028882 0803982728548 0809098956066more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
"CONTOUR PRO 17""" View on Webshop |
62340 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Briefcase |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Quantity | 1 |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Weight & dimensions | |
| Width | 460 mm |
| Weight | 2.12 kg |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 360 x 270 x 40 mm |
| Height | 180 mm |
| Depth | 370 mm |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Technical details | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |