Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HPE SY 480 GEN10 CTO CMPT MDL View on Webshop |
871940-B21 |
Description
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Built-in processor | No |
| Memory | |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Number of DIMM slots | 24 |
| Maximum internal memory | 768 GB |
| ECC | Yes |
| Storage | |
| RAID levels | 0, 1, 1 ADM, 5, 6, 10 |
| Hot-swap HDD bays | Yes |
| Performance | |
| Optical drive type | No |
| Compatible operating systems | Microsoft Windows Server Microsoft Hyper-V Server Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) VMware ESXi |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Serial ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Features | |
| Optical drive type | No |
| Compatible operating systems | Microsoft Windows Server Microsoft Hyper-V Server Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) VMware ESXi |
| Harmonized System (HS) code | 84714100 |
| Design | |
| Chassis type | Blade |
| Weight & dimensions | |
| Width | 63.5 mm |
| Weight | 8.16 kg |
| Height | 600 mm |
| Depth | 214 mm |