HP UltraSlim Docking Station
- Brand: HP
- Category:
- SKU: D9Y32AA
- EAN: 5712505752142 0887758388761 08 ...8388761 0887758388778 0887758388808 0193424884148 0887758388747 0887758388815 0887758388792 7427448564506 5054533540040 5054565460989 0887758388709 0887758388754 7427447640638 0887758388846 0887758388730 8877583886930 0887758388785 0887758388853 5704174017509 0887758388839 0779184004530 0887758388693 0689227625465 7427449657634 0787322287042 0889899388044 5712505506073 0887758388822 0887758388716more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
*Non Cancellable/Non Returnable (NCNR)* ^HP ULTRASLIM DOCKING STATION View on Webshop |
D9Y32AA#ABU | |||
|
UltraSlim Docking Station UK |
D9Y32AA#ABU | |||
|
Ultraslim Docking Station |
D9Y32AA#UUZ | |||
|
HP 2013 ULTRA SLIM DOCKINGSTATION |
D9Y32AA-1 | |||
|
G5 DOCKING STATION |
67906 | |||
|
Ultraslim Docking Station includes power cable. For UK,EU,US. |
D9Y32AA | |||
|
Ultraslim Docking Station includes power cable. For UK. |
D9Y32AA#ABU | |||
|
Ultraslim Docking Station includes power cable. For EU. |
D9Y32AA#ABZ | |||
|
Ultraslim Docking Station includes power cable. For EU. |
D9Y32AA#UUZ |
Related Products
Description
• Get high-speed connectivity to the USB devices you use most with four USB 3.0 ports, which reduce the time required for data transmission (vs. USB 2.0), are backward compatible with USB 2.0, and bi-directional.
• Secure the connected notebook to the dock with the optional HP Docking Station Cable Lock (sold separately).
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Connectivity technology | Docking |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Compatibility | HP Elitebook 820 G1 Notebook PC; HP Elitebook 840 G1 Notebook PC; HP Elitebook 850 G1 Notebook PC; HP EliteBook Folio 9470m Notebook PC; HP EliteBook Folio 1040 G1 Notebook PC; HP EliteBook Revolve 810 G1 Tablet; HP EliteBook Revolve 810 G2 Tablet; HP ZBook 14 Mobile Workstation |
| HP segment | Business |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 760 g |
| Width | 44 mm |
| Depth | 368 mm |
| Height | 107 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |