HP USB Standard keyboard
- Brand: HP
- Category:
- SKU: DT528A#ABN
- EAN: 0829160145044 0829160145266 08 ...0145266 0829160145068 0829160144993 4056572609253 8291601451298 0829160145167 0829160145228 5051749593655 0778888454467 3540260004341 0829160145259 5054629726778 8291601450062 0883585571598 5704327255314 0829160145174 0829160145181 3540260004648 8032976014493 0829160144900 0829160145075 8291601451052 4053162335202 0886111328468 0829160145143 0829160145198 5054533448124 8291601449486 8291601451366 7330381708879 4053162287853 8032976014677 8291601452660 0829160145020 4056572609420 0829160144979 4056572609635 8291601451502 8291601449936 8291601450994 5704327950325 0829160145242 5054484448129 0829160145082 4056572609437 0883585783656 4056572609444 5054629321980 4056572364268 5052178001537 8291601450826 5051749593631 7540000000523 5704327101987 5704327913474 4056572484751 5051749593679 2000949496009 4053162869059 5711045596223 8291601449554 8291601449868 0829160145051 0829160195520 4056572609222 0829160144894 0829160145037 8291601450444 5052916471837 5704327591689 0829160145136 0829160144924 0829160145204 4056572609451 0829160145150 0829160144955 8291601450680 0829160145112 0882780411173 5052916734796 0882780411203 0829160145013 0883585890163 0829160145006 8291601451120 0829160145235 5051749593549 4053162287860 0829160144931 0829160145211 5052916766766 4056572609413 0886111703746 5051749593617more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
- Designed for user comfort with a choice of 3 tilt options - zero-degrees (flat) or a 6 and 12-degree slope
- Equipped with a spill-drain feature to minimise damage caused by accidental spillage
- Tested extensively and suitable for long service life and heavy duty usage
- Incorporates a spill-drain feature to minimize damage from accidental fluid spill
- Recyclable product (painted strip is removable in a Recycling Center)
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Purpose | PC/Server |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Certification | UL CSA FCC CE Mark TUV VCCI BSMI C-Tick MIC |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | USB |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Internal | No |
| Protection features | Spill resistant |
| Keyboard style | Straight |
| LED indicators | Yes |
| Certification | UL CSA FCC CE Mark TUV VCCI BSMI C-Tick MIC |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Ergonomics | |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Yes |
| Features | |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| USB required | Yes |
| Minimum system requirements | Windows 2000 / Windows XP |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 900 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 163 x 458 x 25 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Internal | No |
| Minimum system requirements | Windows 2000 / Windows XP |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |