Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 48.3 cm (19") |
| Maximum weight capacity | 5.7 kg |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Mounting | Freestanding |
| Maximum screen size | 68.6 cm (27") |
| Ergonomics | |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| Angle of rotation | 180° |
| Pan range | 0 - 90° |
| Design | |
| Product colour | Black, Silver |
| Technical details | |
| Cable management | Yes |
| Compatible products | - OptiPlex 3040 Micro - Optiplex 3046 MFF - OptiPlex 3050 MFF - OptiPlex 5050 MFF - OptiPlex 7040 - OptiPlex 7040 Micro - OptiPlex 7050 MFF |
| Brand compatibility | Dell |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |