Offer details
Related Products
Description
- Easily enhanced adjustability for height, swivel, tilt, portrait/landscape orientations and viewing distance
- Single monitor arm onto the VESA mounting frame behind the monitor panel without needing screws.
Note:The monitor shown in the images are sold separately.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 9.3 kg |
| Mounting type | Desk |
| Ergonomics | |
| Height adjustment | Yes |
| Swivel angle | 360° |
| Tilt angle range | -35 - 80° |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 548 mm |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Packaging data | |
| Manual | Yes |
| Other features | |
| Compatibility | 31.5" LCD |
| Mounting type | Desk |