DELL DW5829E-ESIM Internal WWAN 450 Mbit/s
- Brand: DELL
- Category:
- SKU: 555-BGTP
- EAN: 5397184364512
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
DW5829E-ESIM WWAN Cuskit |
555-BGTP | |||
| Tech Data - Sweden |
Wireless 5829e - Trådlöst mobilmodem - 4G LTE - för Latitude 7300, 7310, 7400, 7410, Precision 7540, 7740 |
6751263 |
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Interface | WWAN |
| Host interface | M.2 |
| Connectivity technology | Wired |
| Bandwidth | |
| Maximum data transfer rate | 450 Mbit/s |
| Network | |
| Maximum data transfer rate | 450 Mbit/s |
| Mobile network generation | 4G |
| Design | |
| Internal | Yes |
| Form factor | M.2 3042 |
| Compatible products | Latitude 7320 2-in-1 Latitude 7330 Latitude 7420 2-in-1 Latitude 7430 Latitude 7520 Latitude 7530 |
| Component for | Laptop |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 30 mm |
| Depth | 42 mm |
| Height | 2.3 mm |
| Weight | 6 g |
| Performance | |
| Compatible products | Latitude 7320 2-in-1 Latitude 7330 Latitude 7420 2-in-1 Latitude 7430 Latitude 7520 Latitude 7530 |
| Other features | |
| Form factor | M.2 3042 |