DELL AB640682 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR4 3466 MHz
- Brand: DELL
- Category:
- SKU: AB640682
- EAN: 5397184578735
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Memory Upgrade - 8GB - 1RX8 |
AB640682 | |||
| Tech Data - Sweden |
- DDR4 - modul - 8 GB - SO DIMM 260-pin - 3466 MHz / PC4-27700 - 1.35 V - ej buffrad - icke ECC - Uppgradering - för Precision 7560, 7760 |
6761039 | |||
|
^DELL MEM 8GBDDR4 SODIMM 3466MHZ SS View on Webshop |
AB640682 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Compatible products | - Precision 7560 - Precision 7760 |
| Memory | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3466 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Compatible products | - Precision 7560 - Precision 7760 |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3466 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Chips organisation | 1Rx8 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |