DELL AA846134 memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR4 2666 MHz
- Brand: DELL
- Category:
- SKU: AA846134
- EAN: 5397184330432
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Memory 32GB 2RX8 DDR4 |
AA846134 | |||
|
^DELL MEMORY 32GB DDR4 UDIMM 2666MHZ View on Webshop |
AA846134 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Compatible products | - Precision Workstation T3630 - Precision Workstation T3630 XL - Precision Workstation R3930 - Precision Workstation R3930 XL - Optiplex 7071 Tower - OptiPlex 3080 MT - OptiPlex 3080 SFF |
| Memory | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Compatible products | - Precision Workstation T3630 - Precision Workstation T3630 XL - Precision Workstation R3930 - Precision Workstation R3930 XL - Optiplex 7071 Tower - OptiPlex 3080 MT - OptiPlex 3080 SFF |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Chips organisation | 2Rx8 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |