DELL AA297491 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR4 2666 MHz ECC
- Brand: DELL
- Category:
- SKU: AA297491
- EAN: 5397184186817
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Compatible products | Dell Precision Mobile Workstation 3530, 7530, 7730 |
| Memory | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Compatible products | Dell Precision Mobile Workstation 3530, 7530, 7730 |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |