Offer details
Related Products
Description
Compatibility
This product is compatible with the following systems:
PowerEdge R730
PowerEdge R730XD
PowerEdge T630
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD size | 3.5" |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 6 TB |
| Compatible products | PowerEdge R730 PowerEdge R730XD PowerEdge T630 |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD size | 3.5" |
| Interface | NL-SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 6 TB |
| Compatible products | PowerEdge R730 PowerEdge R730XD PowerEdge T630 |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | NL-SAS |
| Compatible products | PowerEdge R730 PowerEdge R730XD PowerEdge T630 |