DELL 400GB SATA internal hard drive 2.5" Serial ATA III
- Brand: DELL
- Category:
- SKU: 400-AIFT
- EAN: 5397063826766 0884116263234
Offer details
Related Products
Description
- Offers up to 400 GB storage capacity
- Equipped with Serial ATA interface which delivers high data transfer rate
- Solid State design offers ruggedness and fast data access
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 2.5" |
| Hot-swap | Yes |
| HDD capacity | 400 GB |
| Compatible products | PowerEdge R430 PowerEdge R630 PowerEdge R730 PowerEdge R730XD PowerEdge T430 PowerEdge T630 |
| Features | |
| Type | Hybrid-HDD |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 2.5" |
| Interface | Serial ATA III |
| Hot-swap | Yes |
| HDD capacity | 400 GB |
| Compatible products | PowerEdge R430 PowerEdge R630 PowerEdge R730 PowerEdge R730XD PowerEdge T430 PowerEdge T630 |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Compatible products | PowerEdge R430 PowerEdge R630 PowerEdge R730 PowerEdge R730XD PowerEdge T430 PowerEdge T630 |