Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
1TB 7.2K RPM SATA 6Gbps 2.5in |
400-AEFD | |||
|
1TB 7.2K RPM SATA 2.5in |
1XGM0 | |||
|
- Hard drive - 1 TB - hot-swap - 2.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - for PowerEdge R330 (2.5"), R430 (2.5"), R630 (2.5"), R730 (2.5"), R730xd (2.5"), R830 (2.5"), T430 (2.5"), T630 (2.5") View on InTouch |
3325871 | |||
| Tech Data - Sweden |
- Hårddisk - 1 TB - hot-swap - 2.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - för PowerEdge R330 (2.5"), R430 (2.5"), R630 (2.5"), R730 (2.5"), R730xd (2.5"), R830 (2.5"), T430 (2.5"), T630 (2.5") |
3325871 |
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 2.5" |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 1 TB |
| Compatible products | - PowerEdge R630 - PowerEdge R730 - PowerEdge R730XD - PowerEdge R430 - PowerEdge R530 - PowerEdge T430 - PowerEdge R230 - PowerEdge R330 - Poweredge R830 - PowerEdge T440 |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 2.5" |
| Interface | Serial ATA |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 1 TB |
| Compatible products | - PowerEdge R630 - PowerEdge R730 - PowerEdge R730XD - PowerEdge R430 - PowerEdge R530 - PowerEdge T430 - PowerEdge R230 - PowerEdge R330 - Poweredge R830 - PowerEdge T440 |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
| Compatible products | - PowerEdge R630 - PowerEdge R730 - PowerEdge R730XD - PowerEdge R430 - PowerEdge R530 - PowerEdge T430 - PowerEdge R230 - PowerEdge R330 - Poweredge R830 - PowerEdge T440 |