| Display |
|---|
| Display | LED |
| HDCP | Yes |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 170° |
| Viewing angle, vertical | 160° |
| Pixel pitch | 0.26 x 0.26 mm |
| Horizontal scan range | 55 - 75 kHz |
| Vertical scan range | 30 - 83 Hz |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Viewable size, horizontal | 50.9 cm |
| Viewable size, vertical | 28.6 cm |
| Viewable size diagonal | 58.4 cm |
| 3D | No |
| HD type | Full HD |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Backlight type | W-LED |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| Display diagonal | 58.4 cm (23") |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Performance |
|---|
| Card reader integrated | No |
| Network |
|---|
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | No |
| Multimedia |
|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| TV tuner integrated | No |
| Design |
|---|
| Safety | UkraineSafety |
| Certification | CB, CE, Energy Star 5.0, EPEAT Silver, FCC, GOST, ISO 9024-307, RoHS, TCO 5.0, TÜV-GS, Win7 |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces |
|---|
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| HDCP | Yes |
| HDMI | No |
| Common interface Plus (CI+) | No |
| Common interface (CI) | No |
| Card reader integrated | No |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | No |
| Ergonomics |
|---|
| VESA mounting | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Tilt angle range | -4 - 17° |
| Pivot | No |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Number of OSD languages | 14 |
| Plug and Play | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Power |
|---|
| AC input voltage | 90 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 31 W |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width (without stand) | 548.7 mm |
| Height (without stand) | 400.8 mm |
| Depth (without stand) | 205 mm |
| Weight (without stand) | 4.24 kg |
| Sustainability |
|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Technical details |
|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Touchscreen | No |
| Other features |
|---|
| Display | LED |
| Video Dot Rate | 148.5 MHz |
| Safety | UkraineSafety |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Certification | CB, CE, Energy Star 5.0, EPEAT Silver, FCC, GOST, ISO 9024-307, RoHS, TCO 5.0, TÜV-GS, Win7 |
| Ethernet LAN | No |
| TV tuner integrated | No |
| Touchscreen | No |
| Bluetooth | No |
| Width (without stand) | 548.7 mm |
| Height (without stand) | 400.8 mm |
| Depth (without stand) | 205 mm |
| HDMI | No |
| Thin Client |
|---|
| Thin client installed | No |
| Certificates |
|---|
| Safety | UkraineSafety |
| Certification | CB, CE, Energy Star 5.0, EPEAT Silver, FCC, GOST, ISO 9024-307, RoHS, TCO 5.0, TÜV-GS, Win7 |